Skip to content

100 Packanack Lk RdWayne, NJ 07470

Built 1975

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block1411
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage---
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$107,300
45%
Improvement Value:$131,200
55%
Total Assessment$238,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,181+4.0%
2024$13,637+1.2%
2023$13,470+0.4%
2022$13,411+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975