Skip to content

23 Squire LaneWayne, NJ 07470

Built 1970

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block1411
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage---
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$107,300
48%
Improvement Value:$115,100
52%
Total Assessment$222,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,224+4.0%
2024$12,717+1.2%
2023$12,561+0.4%
2022$12,506+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970