Skip to content

15 Stylon RdWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Price
$168,000
Last Sale Date
Oct 1, 1993

Property Information

Block1505
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,260
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$72,300
50%
Improvement Value:$72,000
50%
Total Assessment$144,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,580+4.0%
2024$8,251+1.2%
2023$8,150+0.4%
2022$8,114+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$168,000

To:

Sq Ft1,260DeedBook 134, Page 412

Property Built

Built

Year Built: 1960