Skip to content

1 Woodstock DrWayne, NJ 07470

Built 1957

Last Sale Price
$592,500
Last Sale Date
Jul 30, 2020

Property Information

Block1809
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,296
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,700
40%
Improvement Value:$142,700
60%
Total Assessment$238,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,175+4.0%
2024$13,632+1.2%
2023$13,465+0.4%
2022$13,405+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$592,500

To:

Sq Ft3,296DeedBook 3850, Page 246

Property Sale

Sale
$211,000
DeedBook R 131, Page 302

Property Built

Built

Year Built: 1957