Skip to content

274 Mac Donald DrWayne, NJ 07470

Built 1953

Last Sale Date
Jun 23, 2008

Property Information

Block1831
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,900
Acreage0.71

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$113,700
50%
Improvement Value:$112,500
50%
Total Assessment$226,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,450+4.0%
2024$12,934+1.2%
2023$12,776+0.4%
2022$12,719+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953