Skip to content

1274 Ratzer RdWayne, NJ 07470

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 7, 1988

Property Information

Block2117
Lot115
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,135
Acreage1.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$125,500
44%
Improvement Value:$159,700
56%
Total Assessment$285,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,958+4.0%
2024$16,308+1.2%
2023$16,108+0.4%
2022$16,037+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900