Skip to content

222 Andover DrWayne, NJ 07470

Built 1966

Last Sale Date
Jun 10, 2016

Property Information

Block2117
Lot41
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class46
Description---
Dwellings2
ZoningR-B
Sq Footage2,856
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$123,200
43%
Improvement Value:$163,300
57%
Total Assessment$286,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,035+4.0%
2024$16,382+1.2%
2023$16,182+0.4%
2022$16,110+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966