Skip to content

14 Dubel RdWayne, NJ 07470

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 22, 1998

Property Information

Block2117
Lot78
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionMARGARET
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,267
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$91,100
63%
Improvement Value:$53,500
37%
Total Assessment$144,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,098+4.2%
2024$7,768+1.3%
2023$7,667+0.5%
2022$7,631+2.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$149,900
DeedBook A 114, Page 13

Property Built

Built

Year Built: 1950