Skip to content

15 Camillo DrWayne, NJ 07470

Built 1963

Last Sale Price
$435,000
Last Sale Date
Sep 27, 2002

Property Information

Block2118
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,917
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$121,100
56%
Improvement Value:$96,400
44%
Total Assessment$217,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,933+4.0%
2024$12,437+1.2%
2023$12,284+0.4%
2022$12,230+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$435,000

To:

Sq Ft1,917DeedBook 490, Page 35

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook K 146, Page 277

Property Built

Built

Year Built: 1963