Skip to content

32 Veteri PlaceWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Price
$487,500
Last Sale Date
Mar 16, 2018

Property Information

Block2200
Lot47
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,263
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,600
46%
Improvement Value:$145,000
54%
Total Assessment$266,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,852+4.0%
2024$15,244+1.2%
2023$15,058+0.4%
2022$14,991+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$487,500

To:

Sq Ft2,263DeedBook 3287, Page 97

Property Built

Built

Year Built: 1962