Skip to content

55 Herfort RdWayne, NJ 07470

Last Sale Date
Jan 5, 2008

Property Information

Block2205
Lot84
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page22.3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR-B
Sq Footage---
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$113,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$113,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,719+4.0%
2024$6,461+1.2%
2023$6,382+0.4%
2022$6,354+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0