Skip to content

22 Oak LaneWayne, NJ 07470

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 11, 2008

Property Information

Block2205
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class19
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,974
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$124,800
29%
Improvement Value:$298,900
71%
Total Assessment$423,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,193+4.0%
2024$24,227+1.2%
2023$23,931+0.4%
2022$23,825+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$240,000
DeedBook Q 129, Page 150

Property Built

Built

Year Built: 1955