Skip to content

924 Ratzer RdWayne, NJ 07470

Built 1965

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Feb 15, 1995

Property Information

Block2205
Lot98
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,050
Acreage0.62

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100,400
31%
Improvement Value:$223,900
69%
Total Assessment$324,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,283+4.0%
2024$18,543+1.2%
2023$18,316+0.4%
2022$18,235+2.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$340,000

To:

Sq Ft3,050DeedBook 138, Page 334

Property Built

Built

Year Built: 1965