Skip to content

14 Marlton DrWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 26, 2010

Property Information

Block2506
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,898
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$137,700
56%
Improvement Value:$108,200
44%
Total Assessment$245,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,621+4.0%
2024$14,061+1.2%
2023$13,888+0.4%
2022$13,827+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964