Skip to content

26 Marlton DrWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$580,000
Last Sale Date
Aug 23, 2005

Property Information

Block2506
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,140
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$139,800
52%
Improvement Value:$128,500
48%
Total Assessment$268,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,953+4.0%
2024$15,341+1.2%
2023$15,154+0.4%
2022$15,087+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$580,000

To:

Sq Ft2,140DeedBook 1077, Page 158

Property Built

Built

Year Built: 1964