Skip to content

52 Mandeville DrWayne, NJ 07470

Built 1965

Last Sale Date
Oct 4, 2023

Property Information

Block2511
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,064
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,100
53%
Improvement Value:$106,700
47%
Total Assessment$227,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,545+4.0%
2024$13,026+1.2%
2023$12,866+0.4%
2022$12,809+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965