Skip to content

64 Mandeville DrWayne, NJ 07470

Built 1964

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 25, 2025

Property Information

Block2511
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,528
Acreage0.54

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$129,900
47%
Improvement Value:$146,400
53%
Total Assessment$276,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,429+4.0%
2024$15,799+1.2%
2023$15,605+0.4%
2022$15,536+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964