Skip to content

4 Harlan TerrWayne, NJ 07470

Built 1981

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Aug 28, 1992

Property Information

Block2607
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,576
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$118,600
44%
Improvement Value:$152,900
56%
Total Assessment$271,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,143+4.0%
2024$15,524+1.2%
2023$15,334+0.4%
2022$15,266+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$270,000

To:

Sq Ft2,576DeedBook 131, Page 354

Property Sale

Sale
$212,000
DeedBook K 114, Page 344

Property Built

Built

Year Built: 1981