Skip to content

Salisbury Rd(Block 2700 Lot 5)Wayne, NJ 07470

Last Sale Date
Jan 5, 2008

Property Information

Block2700
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description64 APTS
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$640,000
29%
Improvement Value:$1,560,000
71%
Total Assessment$2,200,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$130,812+4.0%
2024$125,796+1.2%
2023$124,256+0.4%
2022$123,706+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0