Skip to content

Salisbury Rd(Block 2700 Lot 4)Wayne, NJ 07470

Last Sale Date
Jan 5, 2008

Property Information

Block2700
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description96 APTS
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage6.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$960,000
28%
Improvement Value:$2,440,000
72%
Total Assessment$3,400,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$202,164+4.0%
2024$194,412+1.2%
2023$192,032+0.4%
2022$191,182+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0