Skip to content

103 Baldwin TerrWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block2708
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,910
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$136,100
45%
Improvement Value:$165,100
55%
Total Assessment$301,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,909+4.0%
2024$17,223+1.2%
2023$17,012+0.4%
2022$16,936+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962