Skip to content

21 Piermont TerrWayne, NJ 07470

Built 1959

Last Sale Price
$610,000
Last Sale Date
Sep 3, 2015

Property Information

Block2713
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,588
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,300
43%
Improvement Value:$175,400
57%
Total Assessment$308,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,355+4.0%
2024$17,651+1.2%
2023$17,435+0.4%
2022$17,358+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$610,000

To:

Sq Ft2,588DeedBook 2704, Page 92

Property Built

Built

Year Built: 1959