Skip to content

625-709 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
May 20, 2010

Property Information

Block2800
Lot2

Zoning---
Sq Footage7,856
Acreage13.47

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$7,375,400
76%
Improvement Value:$2,369,700
24%
Total Assessment$9,745,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$579,444-12.2%
2024$659,674+1.2%
2023$651,598-21.3%
2022$827,947+2.0%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$24,813,500
DeedBook 799, Page 229

Property Sale

Sale
$20,550,000
DeedBook 578, Page 252

Property Sale

Sale
$15,650,000
DeedBook I 139, Page 9

Property Sale

Sale
$18,800,000
DeedBook P 127, Page 115

Property Sale

Sale
$938,000
DeedBook Q-113, Page 386