Skip to content

28 Ann StWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 8, 2005

Property Information

Block302
Lot103
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,392
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,700
38%
Improvement Value:$73,700
62%
Total Assessment$119,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,100+4.0%
2024$6,827+1.2%
2023$6,744+0.4%
2022$6,714+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960