Skip to content

15 Wood StWayne, NJ 07470

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 2, 2002

Property Information

Block302
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage3,116
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,600
58%
Improvement Value:$54,000
42%
Total Assessment$129,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,706+4.0%
2024$7,411+1.2%
2023$7,320+0.4%
2022$7,287+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$151,000
DeedBook A 141, Page 318

Property Built

Built

Year Built: 1957