Skip to content

304 Brittany DrWayne, NJ 07470

Built 1994

Last Sale Price
$308,000
Last Sale Date
Mar 19, 2024

Property Information

Block3200
Lot11
QualifierC0304
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class33
Description1BR CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage716
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,200
47%
Improvement Value:$51,100
53%
Total Assessment$96,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,726+4.0%
2024$5,506+1.2%
2023$5,439+5.3%
2022$5,165+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$308,000

To:

Sq Ft716DeedBook 4705, Page 56

Property Sale

Sale
$202,500
Sq Ft716DeedBook 3819, Page 201Recorded6/29/2020

Property Sale

Sale
$205,000

From:

To:

Sq Ft716DeedBook 2416, Page 187Recorded1/6/2014

Property Sale

Sale
$231,750
DeedBook 1634, Page 187

Property Sale

Sale
$124,000
DeedBook O 157, Page 24

Property Sale

Sale
$100,990
DeedBook K 139, Page 230

Property Built

Built

Year Built: 1994