Skip to content

1046 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 1995

Property Information

Block3200
Lot3
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageCH91

Building Details

Building Class---
DescriptionBRGR KING ETC
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage4,160
Acreage3.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,036,800
71%
Improvement Value:$431,000
29%
Total Assessment$1,467,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$87,275+4.0%
2024$83,929+1.2%
2023$82,901+0.4%
2022$82,534+2.0%
Property History

No events match the selected filters.