Skip to content

1150 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$2,108,400
Last Sale Date
Apr 14, 2014

Property Information

Block3205
Lot4

Zoning---
Sq Footage1,770
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$306,600
55%
Improvement Value:$246,000
45%
Total Assessment$552,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$32,858+4.0%
2024$31,598+1.2%
2023$31,211+0.4%
2022$31,073+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$2,108,400

From:

To:

DeedBook 2461, Page 98Recorded4/25/2014

Property Sale

Sale
$158,000
DeedBook N 116, Page 73