Skip to content

87 Berdan AveWayne, NJ 07470

Built 1986
Commercial

Last Sale Price
$3,475,000
Last Sale Date
Jan 3, 2003

Property Information

Block3205
Lot1

ZoningB
Sq Footage24,480
Acreage2.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,660,600
72%
Improvement Value:$639,400
28%
Total Assessment$2,300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$136,758+4.0%
2024$131,514+1.2%
2023$129,904+0.4%
2022$129,329+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$3,475,000

To:

Sq Ft24,480DeedBook 545, Page 210

Property Sale

Sale
$3,675,000
DeedBook Y 124, Page 195

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook N 114, Page 393