Skip to content

25 Manor DrWayne, NJ 07470

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 27, 1999

Property Information

Block3207
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,286
Acreage0.39

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$102,300
60%
Improvement Value:$68,200
40%
Total Assessment$170,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,138+4.0%
2024$9,749+1.2%
2023$9,630+0.4%
2022$9,587+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook L 122, Page 393

Property Built

Built

Year Built: 1955