Skip to content

51 Surrey DrWayne, NJ 07470

Built 1958

Last Sale Date
Jun 10, 2020

Property Information

Block3305
Lot20
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,844
Acreage0.56

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,400
48%
Improvement Value:$135,400
52%
Total Assessment$261,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,317+4.1%
2024$14,720+1.3%
2023$14,536+0.5%
2022$14,471+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958