Skip to content

15 Harmony LaneWayne, NJ 07470

Built 1936

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Jun 7, 2011

Property Information

Block3305
Lot34
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,048
Acreage0.61

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$110,600
68%
Improvement Value:$52,100
32%
Total Assessment$162,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,674+4.0%
2024$9,303+1.2%
2023$9,189+0.4%
2022$9,149+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$315,000

To:

Sq Ft1,048DeedBook 2062, Page 63

Property Built

Built

Year Built: 1936