Skip to content

30 Perrin DrWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Date
Apr 22, 2021

Property Information

Block3311
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,736
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,300
53%
Improvement Value:$89,800
47%
Total Assessment$191,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,113+4.1%
2024$10,677+1.3%
2023$10,543+0.5%
2022$10,496+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960