Skip to content

2176 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$362,000
Last Sale Date
Feb 5, 2021

Property Information

Block3517
Lot58

Sq Footage---
Acreage0.98

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$257,300
70%
Improvement Value:$108,300
30%
Total Assessment$365,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,739+4.0%
2024$20,905+1.2%
2023$20,649+0.4%
2022$20,558+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$362,000

To:

DeedBook 3984, Page 174

Property Sale

Sale
$375,000
DeedBook F 138, Page 17