Skip to content

36 Woodhaven DrWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block3603
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,700
53%
Improvement Value:$84,600
47%
Total Assessment$181,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,530+4.1%
2024$10,117+1.3%
2023$9,990+0.5%
2022$9,945+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960