Skip to content

3 Agawam DrWayne, NJ 07470

Built 1984

Last Sale Price
$156,000
Last Sale Date
Oct 31, 1984

Property Information

Block4103
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,567
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$139,200
51%
Improvement Value:$132,100
49%
Total Assessment$271,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,132+4.0%
2024$15,513+1.2%
2023$15,323+0.4%
2022$15,255+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$156,000

To:

Sq Ft2,567DeedBook 113, Page 159

Property Built

Built

Year Built: 1984