Skip to content

7 Agawam DrWayne, NJ 07470

Built 1984

Last Sale Price
$152,000
Last Sale Date
Dec 21, 1984

Property Information

Block4103
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningRC25
Sq Footage2,214
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$135,000
53%
Improvement Value:$117,700
47%
Total Assessment$252,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,026+4.0%
2024$14,449+1.2%
2023$14,273+0.4%
2022$14,209+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$152,000

To:

Sq Ft2,214DeedBook 113, Page 357

Property Built

Built

Year Built: 1984