Skip to content

Ludlum Rd(Block 4400 Lot 12)Wayne, NJ 07470

Vacant Land

Last Sale Price
$27,500
Last Sale Date
Sep 4, 2001

Property Information

Block4400
Lot12

Sq Footage---
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$21,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$21,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,272+4.0%
2024$1,224+1.2%
2023$1,209+0.4%
2022$1,203+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$27,500

To:

DeedBook 321, Page 38

Property Sale

Sale
$27,500
DeedBook R 161, Page 262