Skip to content

92 Chopin DrWayne, NJ 07470

Vacant Land

Last Sale Price
$460,000
Last Sale Date
Mar 27, 2025

Property Information

Block4400
Lot50

Sq Footage---
Acreage1.64

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$108,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$108,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,451+4.0%
2024$6,204+1.2%
2023$6,128+0.4%
2022$6,101+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$460,000

To:

DeedBook 4878, Page 176

Property Sale

Sale
$280,000

To:

DeedBook 4285, Page 268Recorded4/11/2022

Property Sale

Sale
$108,900

To:

DeedBook X 136, Page 203