Skip to content

32 Bodie RdWayne, NJ 07470

Built 1979

Last Sale Price
$850,000
Last Sale Date
Apr 11, 2022

Property Information

Block4502
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,786
Acreage0.79

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$172,800
46%
Improvement Value:$201,500
54%
Total Assessment$374,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,256+4.0%
2024$21,402+1.2%
2023$21,140+0.4%
2022$21,047+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$850,000

To:

Sq Ft3,786DeedBook 4288, Page 290

Property Sale

Sale

From:

To:

Sq Ft3,786DeedBook 3560, Page 153Recorded4/22/2019

Property Sale

Sale
$282,500
DeedBook S 114, Page 71

Property Built

Built

Year Built: 1979