Skip to content

434 Parish DrWayne, NJ 07470

Built 1975

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block603
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBILEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage---
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,400
50%
Improvement Value:$100,000
50%
Total Assessment$200,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,916+4.0%
2024$11,459+1.2%
2023$11,319+0.4%
2022$11,268+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975