Skip to content

468 Parish DrWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$3,100,000
Last Sale Date
Jul 12, 2021

Property Information

Block603
Lot8

Sq Footage---
Acreage1.82

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$305,100
24%
Improvement Value:$946,900
76%
Total Assessment$1,252,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$74,444+4.0%
2024$71,589+1.2%
2023$70,713+0.0%
2022$70,713
Property History

Property Sale

Sale
$3,100,000

To:

DeedBook 4123, Page 45