Skip to content

1067 Route 23Wayne, NJ 07470

Last Sale Date
Jan 5, 2008

Property Information

Block815
Lot1

Sq Footage---
Acreage3.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$417,500
65%
Improvement Value:$224,900
35%
Total Assessment$642,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$38,197+4.0%
2024$36,732+1.2%
2023$36,283+0.4%
2022$36,122+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0