Skip to content

31 Grand StWayne, NJ 07470

Public Property

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Mar 15, 2016

Property Information

Block815
Lot20
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class15
Description---
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,068
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$55,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$4,944+1.2%
2017$4,885+2.9%
2016$4,747+3.5%
2015$4,587+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$215,000

To:

Sq Ft1,068DeedBook 2798, Page 163

Property Sale

Sale
$122,000
DeedBook M 119, Page 147