Skip to content

12 Oak StWayne, NJ 07470

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 3, 2019

Property Information

Block910
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,966
Acreage0.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$110,500
46%
Improvement Value:$129,800
54%
Total Assessment$240,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,288+4.0%
2024$13,740+1.2%
2023$13,572+0.4%
2022$13,512+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967