Skip to content

31 Thomas TerrWayne, NJ 07470

Built 2010

Last Sale Date
May 9, 2018

Property Information

Block923
Lot31
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,510
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,500
25%
Improvement Value:$266,400
75%
Total Assessment$354,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,102+4.0%
2024$20,293+1.2%
2023$20,045+0.4%
2022$19,956+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale

From:

To:

Sq Ft3,510DeedBook 2571, Page 1Recorded1/2/2015

Property Sale

Sale
$750,000
DeedBook 1930, Page 214

Property Built

Built

Year Built: 2010

Property Sale

Sale
$345,000
DeedBook 1517, Page 144