Skip to content

47 Winding WayWayne, NJ 07470

Public Property

Last Sale Price
$385,000
Last Sale Date
Jun 30, 2015

Property Information

Block933
Lot19

Zoning---
Sq Footage2,386
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$89,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2017$9,173+2.9%
2016$8,914+3.5%
2015$8,615+1.7%
2014$8,467+3.8%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$385,000

To:

Sq Ft2,386DeedBook 2654, Page 225

Property Sale

Sale
$340,000
DeedBook 1694, Page 290

Property Sale

Sale
$490,000
DeedBook 1198, Page 198

Property Sale

Sale
$243,000
DeedBook Q 140, Page 296

Property Sale

Sale
$235,000
DeedBook E 118, Page 477