Skip to content

49 Winding WayWayne, NJ 07470

Public Property

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Aug 18, 2015

Property Information

Block933
Lot20
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,386
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$92,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2017$12,481+2.9%
2016$12,128+3.5%
2015$11,721+4.0%
2014$11,270+3.9%
Property History

Property Sale

Sale
$400,000

To:

Sq Ft2,386DeedBook 2681, Page 10

Property Sale

Sale
$365,000
DeedBook 2250, Page 127