Skip to content

51 Winding WayWayne, NJ 07470

Last Sale Date
Jul 25, 2017

Property Information

Block933
Lot21
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,706
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$91,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$91,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$12,362+1.4%
2018$12,189+1.2%
2017$12,043+2.9%
2016$11,703+3.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$446,000

To:

Sq Ft2,706DeedBook 3112, Page 182

Property Sale

Sale
$480,000
DeedBook 1450, Page 26