Skip to content

71 Jackson AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1965

Last Sale Date
Mar 9, 2015

Property Information

Block42
Lot16
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1 F2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,614
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$143,700
43%
Improvement Value:$192,700
57%
Total Assessment$336,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,259+1.9%
2024$11,044+1.2%
2023$10,916+1.9%
2022$10,718+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965